Opublikowano:

podróbka Rolex Daytona męskie 116518.

2016 był wielkim rokiem dla fanów Rolex Daytona, ponieważ firma ostatecznie wypuściła Daytona z ceramiczną ramką ze stali. Na rok 2017 Rolex aktualizuje swoją linię Daytona, tym razem ze swoimi złotymi modelami. W tym roku żółte i białe złoto zegarków Daytona otrzymają ceramiczne ramki Cerachrom (Rolex-speak for ceramic). Ale, być może, najbardziej zaskakujące jest to, że zegarki te nie pochodzą z tradycyjnej bransoletki Oyster. Zamiast tego będą one wyposażone w stosunkowo nowy pasek Oysterflex Rolex z zapięciem bezpieczeństwa Oysterlock. Niektórzy go uwielbiają, niektórzy go nienawidzą, ale jest tam na pewno rynek.

Dla klientów, którzy nigdy nie widzieli przekonującej alternatywy Rolex do produktów oferowanych przez takie marki jak Audemars Piguet i Hublot, istnieje taka konfiguracja Rolex Cosmograph Daytona. Ciężko jest wydać oświadczenie z Rolex Daytona, który nie jest modyfikowany, a to świadczy o długowieczności i celowości zegarka, ale te modele Oysterflex mogą stanowić realną opcję dla tych kupujących. Po raz pierwszy omówiliśmy to wydanie tutaj, ale teraz mamy praktyczne zdjęcia, które zapewniają lepsze wyczucie ich osobiście i na nadgarstku

podróbka Rolex Daytona męskie 116518.
podróbka Rolex Daytona męskie 116518.

Dlaczego takie złe odczucia na temat zegarka są przecież jednym z najbardziej kultowych i najbardziej poszukiwanych zegarków w całej branży, niezależnie od epoki? Aby ci odpowiedzieć (i jestem pewien, że niektórzy z was rozpoznają się w tych słowach), istnieje wiele zegarków, których osobiście nie kupię, ale w przypadku Rolex Daytona, jesteśmy o wiele dalej. Jest to połączenie różnych aspektów, z których większość nie jest obiektywna. Przede wszystkim jest taki wygląd. Od 1989 roku i wersji automatycznych Daytona straciła dla mnie swój aspekt narzędziowy. Jest lśniący, raczej nieporęczny, źle proporcjowany (gruby błyszczący pierścień), zbyt wypolerowany i ogólnie całkiem brzydki. Następnie mamy niezbalansowaną obudowę, z cienką lewą stroną i masywnym prawym bokiem. I nawet nie mówię o przykręconych popychaczach, które na co dzień uważam za nieprzydatne i niepraktyczne. I jeśli zawsze uważałem, że stalowe wersje są zbyt monochromatyczne, a przez to brakuje im jakiegoś kontrastu, wersje złote były jeszcze mniej atrakcyjne, zwłaszcza ze względu na publiczną prezentację, jaką mieli – coś w rodzaju obserwowania, mówiąc „patrz, zrobiłem to”.

Rolex Cosmograph Daytona Yellow Gold White Panda Black Leather Strap 116518 Watch Chest
Rolex Cosmograph Daytona Yellow Gold White Panda Black Leather Strap 116518 Watch Chest

Omówię później pasek Oysterflex, ale najpierw przejrzymy podstawy Rolex Cosmograph Daytona, które będą znane każdemu, kto zna Rolex Daytona. Te nowe zegarki Daytona pojawią się w obudowie o szerokości 40 mm i będą oferowane w 18-karatowym złocie i 18-karatowym żółtym złocie, a teraz będą dostarczane z ramkami Cerachrom. Jest też trzecia wersja Everose. Technicznie rzecz biorąc, Evelex Rolex Cosmograph Daytona miał już oprawkę Cerachrom, kiedy została uruchomiona, ale dołącza do dwóch pozostałych tutaj, ponieważ teraz będzie oferowany z paskiem Oysterflex.

Pierwszy zegarek Oysterflex był jachtem Everose od 2015 roku. Pasek Oysterflex jest wyjątkowy, ponieważ jest to nie tylko gumowy lub elastomerowy pasek. Nie, Rolex nie robi rzeczy w prosty sposób. Zamiast tego używa się super elastycznego ostrza, a następnie formuje się go elastomerem. Celem było stworzenie paska z niezawodnością metalowej bransoletki i wygodą elastomerowego paska. W przypadku nowych zegarków Daytona otrzymają one również zapięcie Oysterlock z mechanizmem Easylink, które szybko zwiększa długość paska o około 5 mm – idealne na ciepłe dni, gdy Twoje nadgarstki się rozszerzają.

Men's Rolex Daytona Cosmograph 116518 Click Image Above To Enlarge.
Men’s Rolex Daytona Cosmograph 116518 Click Image Above To Enlarge.

Czy te aktualizacje wystarczą, aby ktoś całkowicie zmienił zdanie? W moim przypadku tak. Czy mogę kupić Rolex Daytona Gold / Ceramic / Oysterflex? Tak, i mogę nawet powiedzieć, że wybrałbym 116518LN (żółte złoto). Moją jedyną obawą jest cena, uzasadniona na pewno, ale przy 25 250 euro, nie jest to teraz opcja (może później, po tym, jak zaoszczędziłem wystarczająco dużo pieniędzy). Najlepszym połączeniem, biorąc pod uwagę mój budżet i moje upodobania, byłby stal 116500LN na bransoletce Oysterflex – jednak Rolex nie sprzedaje tej gumki osobno … Z wersją 2016 Steel i 2017 Gold / Ceramic możemy powiedzieć, że Rolex zmierza we właściwym kierunku, aby Daytona stała się bardziej pożądana niż kiedykolwiek wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *