Opublikowano:

kup zegarki Rolex Oyster Perpetual Date w Internecie

Jeśli planujesz kupić swój pierwszy Rolex na rynku, ale martwisz się o cenę, to nie martw się. Istnieje wiele modeli, które są idealne dla początkujących nabywców Rolexu. Typowym przykładem jest model daty wyrafinowany zegarek imitujący , znany również jako Rolex Oyster Constant Date. Chociaż czasami jest on mylony z Datejust, Data jest całkowicie osobną kolekcją. Rolex Data jest w rzeczywistości pomiędzy Air-King (poprzednia wersja nie jest aktualną wersją) i Datejust. Dowiedzmy się dlaczego.

luksusowy zegarek rolex o wysokiej konfiguracji zadebiutował w latach pięćdziesiątych, po wprowadzeniu Datejusta w 1945 roku. Oba modele wyposażone są w futerały na ostrygi, okienka na daktyle i soczewki Cyklopa na krysztale, ale istnieją między nimi pewne zasadnicze różnice.

Po pierwsze,Rolex Date ma rozmiar obudowy 34 mm. Jest on o 2 mm mniejszy od tradycyjnego Datejusta i ma ten sam rozmiar co tradycyjny Air-King. Mówię tradycyjnie, bo oczywiście dzisiaj są większe rozmiary Datejusta, takie jak Datejust II i Datejust 41. Podobnie Air King ma dziś nowe większe rozmiary.

Oprócz obudowy, Rolex Date ma nieco cieńszą bransoletkę o szerokości 19 mm, niż 20 mm szerokości Datejust. Co ważniejsze, należy pamiętać, że starsza wersja Rolex Date (podobnie jak inne starsze modele Rolex) posiada akrylowy kryształ, który chroni tarczę, a nie szafirowy kryształ używany obecnie.

W kolekcji Rolex Date znajduje się kilka wariantów, w tym opcje metalowe, asortyment obrzeży, wybór bransoletki i typ tarczy.

Wczesne wersje repliki zegarków Rolex pochodzą z lat 50-tych XX wieku, np. ref. 6534 z certyfikatem Rolexu 1030. Później, w latach sześćdziesiątych, model Rolex Date ref. 15xx został wyposażony w ruch Rolex 1565 lub 1575. Te automatyczne ruchy nie są szybkim ustawieniem daty, co oznacza, że ręce muszą poruszać się po tarczy, aby zmienić datę.

W latach osiemdziesiątych, wraz z wprowadzeniem kalibru 3035, funkcja szybkiego ustawiania daty została ostatecznie włączona do Rolex Date Series (odnośnik 152xx). Dzięki temu użytkownik może łatwo zmienić datę bez konieczności manipulowania centralnym wskaźnikiem. Ma on praktyczne cechy.

Dzisiejsza ostryga Oyster Constant Date 34 (model 1152XX) jest wyposażona w najnowszej generacji automatyczny ruch Rolex, słynny kaliber 3135, który jest prawdopodobnie podstawą marki, niezawodny, solidny i precyzyjny.

Opcje daty Rolex dla osób kupujących produkty Rolex po raz pierwszy
Pomimo prostej konstrukcji rdzenia, atrakcyjność modelu Rolex Date dla początkujących nabywców Rolex wynika z odmian dostępnych w kolekcji. Użytkownik może wybrać pomiędzy gładką, rowkowaną maskownicą a maskownicą wykonaną z silnika. Dostępne są również bransolety w stylu ostryg lub jubileuszowym. Wreszcie, istnieją różne kolory tarcz i wariantów indeksu, od tarcz do cyfr rzymskich.

Popularne staromodne odniesienia Data obejmują stal nierdzewna nr ref. 1500 w stali nierdzewnej z kapturem. 1501, złoty nr ref. 1503, oraz dwukolorowa obudowa ze stali i złota. 1505.

Dodaj komentarz