Opublikowano:

Kup tanio IWC online i wypuść duży pilotażowy zegarek Big Date, specjalną replikę limitowanej edycji Spitfire

5 sierpnia 2019 r. Dwaj brytyjscy piloci, Steve Brooks i Matt Jones, weszli na pokład starannie odrestaurowanego i dopracowanego „Silver Wing Spitfire”, pierwszego w historii lotu na świecie. Jako główny partner i oficjalny chronometrażysta wyprawy „Srebrny Spitfire – najdłuższy lot”, upamiętniający najdłuższy lot na świecie. Cztery miesiące i ponad 43 000 kilometrów historii później IWC zaprezentowało nowy 500-częściowy zegarek z limitowanej edycji – chronograf replika zegarki iwc. Zegarek Big Pilot’s Big Date Spitfire „Misja wykonana” Edycja specjalna (nr ref. IW510506).

Zgodnie z kolekcją Pilot’s Watch zaprezentowaną na SIHH 2019, Zegarek Big Pilot’s „Mission Accomplished” Special Edition (model IW510506). Nowy zegarek jest wykonany z dużego i delikatnego brązu 46,2 mm brązu (materiał, który z czasem rozwija się w charakterystycznym odcieniu miedziano-zielonym). Koperta z oliwkowo-zieloną tarczą to uderzająca stożkowa korona po prawej stronie obudowy. Po prawej stronie obudowy znajduje się uderzająca stożkowa korona przykręcona w celu zapewnienia wodoodporności do 6 barów (60 m), której konstrukcja sięga wczesnych lat 90. Pionierska era w lotnictwie. Duża korona ułatwia noszenie i nakręcanie zegarka, nawet w grubych rękawiczkach lub kombinezonie lotniczym.

Tarcza ma duży, przyciągający wzrok wyświetlacz daty o godzinie 12. Data jest wyświetlana na dwóch płytach, jedna pokazuje dziesięć cyfr, a druga pojedyncze cyfry. Wskaźnik rezerwy mocy znajduje się z tyłu zegarka i jest wyraźnie widoczny przez „iluminator” na tytanowej obudowie. Pozłacane wskazówki i brązowy pasek ze skóry cielęcej uzupełniają i podkreślają praktyczny militarny wygląd zegarka.

Zegarek jest napędzany przez ręczny mechanizm 59235 wyprodukowany przez tanie i modne polska zegarki z rezerwą mocy do ośmiu dni przy pełnej mocy. Wewnętrzna obudowa z miękkiego żelaza chroni ruch przed polami magnetycznymi, a kryształ jest solidnie zamocowany, aby wytrzymać nagłe spadki ciśnienia powietrza, dzięki czemu ten zegarek jest profesjonalnym zegarkiem lotniczym. Z tyłu obudowy wygrawerowano „Srebrny Spitfire – najdłuższy lot”. Koperta z wygrawerowanym napisem „Silver Spitfire – The Longest Flight”. – Misja zakończona ”(Blade Spitfire – najdłuższy lot -) (Misja zakończona) słowa upamiętniające sukces wyprawy.

Dodaj komentarz