Opublikowano:

Kup repliki zegarków Rolex Oyster Perpetual

Pisarze spędzają dużo czasu, chwaląc wszechstronność różnych utworów. Często mówimy, że każdy może uprawiać ten lub inny w każdych okolicznościach. Ale nie odważę się spojrzeć na inny, powszechnie popularny zegarek, który bez względu na to, co nosisz, bez względu na to, gdzie stoisz, wygląda jak Oyster Perpetual.

Czasami wyśmiewany jako model „podstawowy”, Oyster Perpetual jest najdłużej działającym modelem Rolexa, nawet dla tych, którzy są zwykle zainteresowani marką, której trendy są nieprzewidywalne, Oyster Perpetual również prawie buntuje się przeciwko modzie. Rolex od czasu do czasu idzie ścieżką zuchwałości, zsuwając się z korzeni swoich zegarków narzędziowych, aby przynieść nam Rainbow Daytonas lub lodowate Daty Dnia. Oczywiście mają swoje miejsce i swoich wielbicieli.

Ale kup zegarki Rolex Oyster Perpetual to ta sama planeta, różne światy. Nikt nigdy nie szydził z tego oyster Perpetual! Jachty

Jeśli chcesz zdobyć wiedzę techniczną na ten temat, wszystkie produkty Rolex poza linią Cellini to Oyster Constant Motion. Oto dwie nazwy, każda opisująca innowację, która zmieniła całą koncepcję zegarka.

„Oyster” odnosi się do wodoodpornego i pyłoszczelnego futerału udoskonalonego przez repliki zegarków Rolex w 1926 r. „Perpetual” to tytuł, który marka nadała swojemu samozwijającemu się mechanizmowi w 1931 r. Razem przyniosły niespotykaną wytrzymałość i łatwość użytkowania oraz miały stać się podstawą prawie każdego modelu stworzonego przez zegarmistrza od tego czasu. Kręgosłup. Na przykład to, co nazywamy Submariner, to tak naprawdę Oyster Perpetual Submariner; GMT-Master jest tak naprawdę Oyster Constant Motion GMT-Master. I tak dalej.

Ale te dwa utwory i wszystkie pozostałe w serii są odmianami podstawowego tematu, nadając nieco dodatkowej praktyczności dodatkowej nazwie Gwarantowane. Oyster Perpetual to tylko esencja oryginalnego modelu – wodoodporny, samozwijający się zegarek, który informuje Cię o godzinie, a następnie umieszcza tam Stay.

Chociaż był to najtańszy model w katalogu Rolex, pojawiła się wersja z metalem szlachetnym Oyster Perpetual. W swoich najwcześniejszych dniach był kuty z 9k, 14k i 18k żółtego i różowego złota, a także był jednym z pierwszych w serii Rolesor, Rolesor to połączenie dwóch odcieni złota i stali.

Pomimo niesamowitego specjalnego stopu Oystersteel firmy Rolex. Nowoczesna seria wykonana jest wyłącznie ze stali nierdzewnej – niewiarygodne 904L jest częściej ograniczone do inżynierii chemicznej i lotniczej. Materiał w „Oyster Constant Motion” w rzeczywistości rodzi interesujące pytanie, które przynajmniej w kontekście marek luksusowych oznacza „podstawowy poziom”.

Każda firma produkująca gamę produktów ma najtańszą dostępną opcję, której zwykle brakuje w niektórych kluczowych obszarach. Dotyczy to szczególnie producentów samochodów. Model podstawowy jest imponująco słaby i prawie na pewno przegapi wszystkie najciekawsze zabawki na rynku.

Ale w przypadku marek takich jak Rolex i zegarki takie jak Oyster Constant trudno jest zobaczyć za rogiem. Metal zastosowany w jego konstrukcji jest taki sam, jak metal zastosowany w odpornych potworach, takich jak Sea Dweller. W ruchu zastosowano te same najnowocześniejsze elementy, które są wpuszczone w blaszki, co modele z wyższej półki, i podążają za COSC i (jeszcze bardziej wybaczającym) samym Rolexem! Ścisłe standardy. Podobnie jak gdzie indziej, wskazówki i wskaźniki godzin są obszyte 18-karatowym białym złotem. Zasadniczo marka nie wydaje się iść na kompromis; jeśli Rolex jest pokazany z przodu, zawsze jest to Rolex.

Oprócz Datejust (jedyny zegarek w kolekcji Rolex o tej samej długości życia), Oyster Perpetual oferuje również największy wybór obudów.

26 mm Ladies to najmniejszy zegarek produkowany obecnie przez Rolex, a następnie 31 mm i 34 mm, przy czym każda twarz to zegarki damskie. Wypróbowane i prawdziwe 36 mm, a do niedawna było tak duże, jak każda z bardziej wykwintnych ofert marki Rozmiar. W 2015 roku wprowadzono bardzo popularny model 39 mm, zgodnie z ogólną tendencją do większych zegarków na całym świecie.

Dodaj komentarz